To jest problem prawie każdego rodzica, jak wysłać dziecko do przedszkola i przy okazji nie zniechęcić go do tej instytucji. Przedszkolak w domu może stać się utrapieniem pod warunkiem, że pozwolimy mu wejść nam na głowę. Niestety coraz częściej mamy do czynienia z zachowaniem pajdokratycznym, czyli mały tyran i jego dwór.

Jak przekonać malucha do przedszkola

Coraz więcej przedszkoli decyduje się na dni otwarte, co znakomicie sprzyja oswajaniu naszej pociechy z warunkami przedszkolnymi. Możesz tu zapoznać malucha z budynkiem, zabawkami, a przede wszystkim z kadrą przedszkolną i pozostałymi dziećmi, które będą mu towarzyszyć podczas długich dni w przedszkolu. Dzień otwarty oczywiście nie powinien być za bardzo oddalony w czasie od momentu właściwego przyjścia dziecka do przedszkola, żeby nie zapomniało o wszystkich czekających go niespodziankach.

Socjalizacja domowa

Na pewno nie przekupujmy dziecka nowymi zabawkami, jeżeli tylko zdecyduje się na grzeczne pójście do przedszkola. Bardziej owocnym działaniem będzie wspólna zabawa po przyjściu z przedszkola, która będzie bazować na przypomnieniu dziecku najlepszych momentów podczas pobytu w przedszkolu. Utrzymuj również częste kontakty z rodzicami dzieci, które uczęszczają z Twoją pociechą do przedszkola. Wspólne zabawy zbliżają nie tylko najmłodszych, to najlepszy sposób na socjalizację